Beloruska teniserka govorila je o tome kako je javnost doživljava, ali i o prvom susretu sa najboljom prijateljicom iz sveta tenisa, Paulom Badosom.
"Kada smo se upoznale, rekla sam joj: 'Mislila sam da si kučka!' A ona mi je odgovorila: 'I ja sam mislila da si ti kučka.' Onda sam rekla: 'Pa, izgleda da to nije tačno, možemo da budemo prijateljice.' A ona je rekla: 'Da, zapravo smo prilično slične.' Mislim da je to samo stav koji nosimo na terenu", ispričala je Sabalenka.
Ona kaže da postoji još jedan razlog zbog kog ljudi mogu da steknu utisak da je nepristupačna - njen izraz lica.
"Kada me prvi put vidite, verovatno ćete pomisliti da sam kučka zbog mog slovenskog lica. To mi ne pomaže", rekla je Sabalenka.
Potom je objasnila na šta tačno misli.
"Kada hodam sa tim ravnim izrazom lica, bez emocija, mogu da izgledam veoma agresivno. Zato razumem zašto neki ljudi misle da sam kučka. Ali kada me bolje upoznate, shvatite da je to samo nešto sa čim sam rođena", poručila je Sabalenka.
Beloruskinja je poznata po velikom intenzitetu tokom mečeva, ali van terena često pokazuje potpuno drugačiju stranu, zbog čega je i njeno prijateljstvo sa Badosom postalo jedno od najzanimljivijih na WTA turu.
Pročitajte još: Sabalenka napravila zasedu Đokoviću na Vimbldonu: "Mator si, pa ne možeš tri puta odjednom da se snimimo"
Pročitajte još: "Vrištala sam": Sabalenka slavila raskid Badose i Cicipasa






