Puče tikva opet!Stefanos Cicipas saopštio je za grčki sajt "SDNA" da je definitivno okončao profesionalnu saradnju sa ocem Apostolosom Cicipasom i poručio da se on više neće vratiti u njegov stručni štab, jer smatra da su obojici potrebne različite stvari.
Grčki teniser trenutno sarađuje sa Tomasom Perinom iz Akademije Patrika Muratoglua, koji će biti njegov glavni trener u narednim nedeljama, dok će Patrik Muratoglu, kada mu obaveze dozvole, povremeno biti uz njega na turnirima.
"Sada radim sa Tomasom Perinom, koji je godinama deo programa za vrhunske sportiste u Akademiji i radio je sa mnogim igračima. Uz to će me nadgledati i Patrik Muratoglu, koji će, kada bude mogao, dolaziti na pojedine turnire. Njegov raspored je veoma popunjen. Tomas će biti moj trener narednih dana i sedmica, a njih dvojica će zajedno raditi sa mnom. Ovaj dogovor traje do kraja godine, uz mogućnost da nastavimo saradnju i posle toga", rekao je Cicipas.
Cicipas je istakao da se njihove potrebe više ne poklapaju.
"Kako postajem stariji, sve mi je teže da održim isti odnos sa ocem kakav smo imali kada sam imao 18, 19 ili 20 godina. Verujem da su njemu potrebne drugačije stvari, kao i meni. To se osećalo i u svakodnevnom radu. Tražim nešto potpuno drugačije. Prisustvo oca mi je pružalo određenu sigurnost, ali više nije rešenje koje će mi pomoći da napravim naredni korak u karijeri. Naravno da ga mnogo volim i želim mu sve najbolje, ali sada razmišljam o tome šta je najbolje za mene".
Na pitanje postoji li mogućnost da ponovo sarađuju, Cicipas je bio veoma jasan.
"Ne verujem da ćemo ponovo raditi zajedno. Ovo je veoma osetljiva tema i nije lako posle toliko godina provedenih zajedno na Turu, ali mislim da se to više neće dogoditi. Želim sam da donosim odluke o svojoj karijeri. Smatram da moj otac još mnogo može da pruži mojoj braći i sestrama, kao i mlađim igračima u usponu. Meni je, međutim, dao sve što je mogao. Sve smo prošli i o svemu razgovarali. Sada tražim novo znanje i drugačiji pogled na tenis koji će mi pomoći da napredujem".
Cicipas je naglasio da razume koliko je njegovom ocu teško da prihvati ovu odluku.
"Nijednom roditelju ne bi bilo lako da posle toliko godina rada sa svojim detetom odjednom dođe kraj. Posebno njemu. Biće mu potrebno vreme da to prihvati. Kada smo ranije prekidali saradnju, ostavio sam mogućnost da se ponovo ujedinimo. Ovoga puta mislim da je dao sve što je mogao meni i da sada može mnogo da pomogne drugima".
Govoreći o Akademiji Muratoglu, Cicipas je istakao da sa njom ima dugogodišnji odličan odnos.
"Naš odnos je oduvek bio veoma blizak. U Akademiji sam od svoje 15. godine i pružili su mi ogromnu podršku, uključujući i kroz Champ'Seed fondaciju i sve donatore koji su pomogli mojoj karijeri od samog početka. Akademija je uvek bila uz mene, kao i Fred Lefevr, fizioterapeuti i svi ljudi sa kojima sam godinama sarađivao".
Cicipas će u ponedeljak, 29. juna, posle 15 časova, započeti nastup na Vimbldonu, a prvi protivnik biće mu Ugo Gaston.






