Nazad na ATP

Nadal podigao glas: "Ne sviđa mi se moderan tenis, samo udaraju lopticu jako i trče"

Toni Nadal nezadovoljan je nivoom tenisa koji vidi danas. Smatra da se ranije igrao mnogo bolji tenis i da je više uživao u dugim razmenama.

Nadal podigao glas: "Ne sviđa mi se moderan tenis, samo udaraju lopticu jako i trče"
Foto: Printscreen/YouTube/Mundo deportivo

Kada se igrao bolji tenis - sada ili kada su na terenima bili Novak Đoković, Rafa Nadal, Rodžer Federer i Endi Mari? Zavisi kome postavite to pitanje. Ako pitate Tonija Nadala odgovor će biti - prošlost, ne sadašnjost.

Stric i nekadašnji trener Rafe Nadala je bio oštar kada je pričao o trenutnom stanju tenisa i onome što vidi.

"Danas se loptica kreće prebrzo. Teško je razviti bilo kakvu strategiju. Lično, ne volim moderan tenis previše. Uživam u dugim razmenama, kombinaciji drop-šota i loba, kada igrač kroz gemove traži način da izbegne napade i da reaguje. Danas se taktika svodi na to da udariš lopticu što jače i da trčiš", poručio je Toni.

Objasnio je i što mu to toliko smeta i šta sve vidi.

"Alkaras je kompletan igrač, briljantan, isto važi i za Sinera koji ima potpunu kontrolu sa lopticom. Ali, ranije sam voleo da gledam i kada igraju Del Potro, Ferer, Mari, Berdih. Nisu gubili od inferiornijih rivala, morali su da se bore od četvrtinala. U današnje vreme igrač iz top10 izgubi od 90. na svetu. To mi se ne dopada", završio je Toni.

Šta vi kažete, na čijoj ste strani?

Pročitajte još: Serena Vilijams u transu zbog NBA zvezde: "Ozbiljno? Ta vest mi je ulepšala dan"

Pročitajte još: Pravda, šta to beše?

Povezane vesti