Kod Ige i Janika je utvrđeno da je došlo do kontaminacije, kao i da količine zabranjenih supstanci pronađene u njihovim organizmima nisu bile dovoljne da utiču na performanse.
Sve i da kažemo da su njihove kazne pravedne – a u najmanju ruku način na koji se do njih došlo i kada i kako su implementirane to nije – i dalje se postavlja isto pitanje.
Siner je suspendovan na tri meseca, a Švjontek na jedan, a možda gore od toga je što je Italijan suspendovan tačno da ne propusti ni jedan Grend slem, pa ni Masters u svom Rimu, dok je Poljakinja birala kada će biti suspendovana – u decembru, kada se profesionalni tenis praktično ni ne igra.
S druge strane, Vondrušova je suspendovana na četiri godine, ne zato što je bila pozitivna, već jer je odbila da uradi doping test.
Čehinja nije odbila normalan doping test, već je odbila da bude testirana van vremena koje je u aplikaciji označila kao ono kada će biti na navedenoj loikaciji, spremna da bude testirana.
Igrači svakog dana moraju da daju određeno vreme kada će biti na određenoj lokaciji, a testeri nasumično mogu da dođu bilo kog dana.
Međutim, Marketi je gospođa iz antidoping agencije došla van tog vremena, a teniserka je rekla da nije znala šta se tačno dešava, pa je odbila da bude testirana u tom trenutku, koji nije bio prethodno odobren sa njene strane.
Na kraju se ispostavilo da ljudi iz antidoping agencija mogu da dođu i, žargonski rečeno, kad im se ćefne, a Vondrušovoj bi se više isplatilo da se pravila "mrtva" – jer da se samo nije javljala na telefon/zvono na vratima, ne bi se ništa desilo.
Ne bi čak dobila ni minus za to što nije na lokaciji na kojoj je rekla da će biti, jer ni ne mora da bude na njoj izvan vremenskog okvira koji je navela!
Da dodamo so na ranu, čak i da je dobila taj jedan minus, potrebna su joj čak tri u godinu dana da bi dobila suspenziju na maksimalno godinu i po dana, najčešće i manje... A ovako je dobila... Četiri godine.
Da li vam ovde nešto ne štima ili je sve u redu? Procenite sami...
Pročitajte još: Teniserke stale uz suspendovanu koleginicu: "Da je Janik Siner, ne bi bilo ništa"
Pročitajte još: Čehinja se oglasila posle četvorodišnje suspenzije: "Nikad nisam pala na doping testu, istina nije dovoljna"






