Najbolja teniserka u istoriji Makedonije, trenutno 223. na svetu, zgazila je Bronzeti u trećem kolu kvalifikacija i zasluženo ispisala istoriju.
Posle samo sat i 15 minuta tenisa bilo je 6:1, 6:2 za tridesetjednogodišnjakinju iz Tetova.
Đorčeska je prethodno savladala Horhe sa 2-1 i Fita Boludu sa 2-0 i iz trećeg pokušaja prošla treće kolo kvalifikacija na nekom Slemu.
Za Linu je posebno emotivan ovaj trenutak, jer je pre mesec dana ostala bez oca, sa kojim je bila izuzetno bliska - Vlada Đorčeskog-Cipe, čuvenog odbojkaša i nekadašnjeg reprezentativca Jugoslavije.
O tome ste mogli da čitate opširnije OVDE.
Rivalku u prvom kolu Vimbldona, Lina će saznati u petak prepodne, kada je na programu žreb za Vimbldon. Turnir počinje u ponedeljak.
Pročitajte još: Bravo, Teodora – srpska tinejdžerka izborila prvi Grend slem u karijeri!





