Serena Vilijams se pre nekoliko nedelja vratila profesionalnom tenisu, ali samo u dublu, nastupivši na nekoliko mečeva u Londonu i Berlinu.
Nedugo zatim, potvrdila je da će učestvovati na Vimbldonu u paru sa sestrom Venus, a tada nije bilo priče o vajld kardu za singl.
Međutim, nekoliko dana kasnije, Vimbldon je potvrdio – Serena će igrati i singl!
Serena and Venus Williams reunite for Wimbledon doubles after Olympia’s wish
Četrdesetčetvorogodišnja Vilijams je poslednji meč u singlu odigrala u trećem kolu US opena 2022. godine, kada ju je savladala Ajla Tomljanović, dok je na Vimbldonu poslednji put igrala iste godine kada je u prvoj rundi ispala od Harmoni Tan.
Serena je na Vimbldonu osvojila čak sedam od svojih 23 Grend slem titula, poslednju 2016. kada je u finalu pobedila Anđeliku Kerber.
Žreb za Vimbldon na programu je ovog četvrtka, a turnir počinje 29. juna.
Pročitajte još: "Mama, treba da igraš sa Venus"
Pročitajte još: Vratila se Serena – stvarno! (FOTO, VIDEO)







