Bojkot se nastavlja i na Vimbldonu. Najbolji svetski teniseri i teniserke nastavljaju sa bojkotovanjem medija i na trećem grend slemu sezone će odvojiti samo po 15 minuta za novinare.
Njihova poruka je jasna, žele više novca od nagradnih fondova. Primera radi na Vimbldonu dobijaju ukupno 14,4 odsto od ukupnog nagradnog fonda i traže da se ta cifra poveća u budućnosti. Žele najmanje 16 odsto.
Arina Sabalenka i Janik Siner će na neki način da predvode revoluciju pošto su isto radili i na Rolan Garosu. U Parizu to nije dalo neki rezultat, videćemo hoće li imati uticaj u Londonu.
Pročitajte još: Kostović i Lajović pred glavnim žrebom Vimbldona
Pročitajte još: Doping kontrolor o suspenziji Vondroušove: "Katastrofa je da dobije četiri godine, a Siner i Švjontek...""






