Nazad na Vimbldon 2026

Bojkot i na Vimbldonu: Sabalenka i Siner predvode revoluciju

Posle bojkota koji je bio na Rolan Garosu, najbolji svetski teniseri i teniserke će bojkotovati i na Vimbldonu po 15 minuta.

Bojkot i na Vimbldonu: Sabalenka i Siner predvode revoluciju
Foto: YouTube/Tennis Actu

Bojkot se nastavlja i na Vimbldonu. Najbolji svetski teniseri i teniserke nastavljaju sa bojkotovanjem medija i na trećem grend slemu sezone će odvojiti samo po 15 minuta za novinare.

Njihova poruka je jasna, žele više novca od nagradnih fondova. Primera radi na Vimbldonu dobijaju ukupno 14,4 odsto od ukupnog nagradnog fonda i traže da se ta cifra poveća u budućnosti. Žele najmanje 16 odsto.

Arina Sabalenka i Janik Siner će na neki način da predvode revoluciju pošto su isto radili i na Rolan Garosu. U Parizu to nije dalo neki rezultat, videćemo hoće li imati uticaj u Londonu.

Pročitajte još: Kostović i Lajović pred glavnim žrebom Vimbldona

Pročitajte još: Doping kontrolor o suspenziji Vondroušove: "Katastrofa je da dobije četiri godine, a Siner i Švjontek...""

Povezane vesti