Mihajlo Piper, koji obavlja funkciju doping kontrolora na ATP turnirima u Beogradu, nedavno je komentarisao četvorogodišnju suspenziju češke teniserke Markete Vondroušove, ocenjujući je kao izuzetno strogu kaznu.
Vondroušova je kažnjena jer je odbila da se podvrgne doping testu u periodu kada nije bila označena kao dostupna na aplikaciji. Piper smatra da je ovakva kazna morala biti blaža, s obzirom na okolnosti.
"Ova kazna je prestroga, tokom prethodnih godina smo se suočavali sa nepravilnostima u tenisu. Svi porede slučajeve Ige Švjontek i Janika Sinera sa ovim slučajem. Oni prođu slabo kažnjeno, a bili su, zapravo, dopingovani, za razliku od Markete koja je odbila da radi test. Slična je priča bila i sa Viktorom Troickim, ali katastrofa mi je da šampionka Vimbldona dobije četiri godine suspenzije. Ne mogu da verujem. Zaslužuje svu podršku od kolega, svi su stali na njenu stranu, drago mi je da su teniseri ujedinili i voleo bih da to urade i na višem nivou", izjavio je Piper za "Legalbet".
On je podsetio na slučajeve Janika Sinera, koji je bio suspendovan na tri meseca zbog upotrebe klostebola, kao i Ige Švjontek, koja je dobila jednomesečnu suspenziju, a obe kazne su bile znatno blaže. Marketa Vondroušova je 2023. godine osvojila Vimbldon, postavši prva nenositeljka koja je podigla titulu u ženskoj konkurenciji na ovom prestižnom turniru. U svojoj karijeri ima tri titule, a u septembru iste godine bila je šesta igračica sveta.







