Znate onu izreku da su samo smrt i porez sigurni. Na to može da se doda i da je sigurno pojavljivanje neke teniserke iz Češke koja krene da pobeđuje na travi. Ove sezone je to Linda Noskova.
U finalu turnira u Berlinu je pobedila Džesiku Pegulu - 6:4, 4:6, 6:3. Bila joj je to druga titula u karijeri posle osvajanja Montereja pre dve godine. Ovo je definitivno najveći trofej do sada za devojku rođenu 17. novembra 2004. godine u Češkoj.
"Neverovatna nedelja, moram prvo da čestitam Džesiki i njenom timu na sjajnoj nedelji. Teško je igrati protiv nje u finalu. Zahvalna sam mom timu, navijačima koji su me podržavali od kuće, ljudima koji su doputovali ovde da budu uz mene. Ne znam gde ću da držim ovaj trofej mada moram da priznam da je pretežak", nasmejala se Noskova koja će od ponedeljka biti 10. teniserka sveta.
Zašto je njena titula bitna? Zato što su teniserke iz Češke poznate po osvajanju Vimbldona poslednjih godina. Često se neka od njih samo tako pojavi, a Vimblbon uskoro počinje.
Sve je počelo od Petre Kvitove koja je bila šampionka 2011. i 2014. godine, nastavilo se sa Marketom Vondrušovom (2023) i Barborom Krejčikovom (2024. godina). Može li Noskova da im se pridruži i da nasledi Igu Švjontek? Saznaćemo vrlo brzo...
Pročitajte još: Serena Vilijams igra i singl na Vimbldonu!
Pročitajte još: Mari otkrio šta mu se dešavalo posle raskida sa Đokovićem








