Rafael Nadal je jedan od najboljih tenisera u istoriji. Da nije Novaka Đokovića verovatno bi i imao to zvanje. Nedavno je pušten njegov dokumentarac na "Netfliksu" i to je izazvalo veliku pažnju u javnosti. Prvi put je javno pričao o svojoj bolesti, Miler-Vajsovom sindromu i videle su se i fotografije njegove noge.
Posle svega toga se oglasio bivši francuski biciklista Žerom Pino koji smatra da Rafa nije dobar primer za mlade sportiste.
"Ne, Nadal nije dobar primer za mlade sportiste. Reći ću da ono što radi i ono što priča, da se bavi biciklizmom već bi propao. Ne važe ista pravila za sve. Očigledno je da je iz ugla otpornosti, talenta i borbe pravi primer", počeo je Pino.
Zatim je objsnio i zbog čega ima takvo mišljenje.
"Ali, sa druge strane ne može da bude primer ako se gleda njegovo telo. Nije ga slušao, išao je preko granice bola, praktično je stvarao sebi druge probleme dok je rešavao problem koji ima. Ja sam jedan od onih koji sebi kažu da će da se bave sportom na visokom nivou, ali da će da prestanu čim postoje veliki problemi i da se neću vraćati dok se ne izlečim u potpunosti", zaključio je Pino.
Pročitajte još: Smrt, porez i Čehinja koja se pojavi i pobeđuje na travi
Pročitajte još: Serena Vilijams igra i singl na Vimbldonu!





