Nazad na Vesti

Amerikanka šokirala Igu Švjontek pred Vimbldon

Ema Navaro izbacila je Igu Švjontek sa turnira u Bad Hamburgu i to neposredno pred početak Vimbldona na kom Poljakinja brani titulu.

Amerikanka šokirala Igu Švjontek pred Vimbldon
Foto: Printscreen/X/Tennis channel

Iga Švjontek doživela je iznenađujući poraz pred Vimbldon. Aktuelna šampionka turnira u Londonu je izgubla od Eme Navaro na turniru u nemačkom Bad Homburu - 7:5, 2:6, 6:3. Kraj već u osmini finala.

To je druga uzastopna pobeda Amerikanke protiv Poljakinje i pokazatelj da se nekadašnja prva teniserka sveta nalazi u rezultatskoj krizi. Ima dosta problema i ne uspeva da nađe onu pravu, prepoznatljivu formu.

Ema će tako u četvrtfinalu igrati protiv Gabrijele Ruse (Rumunija) koja je iznenadila Anu Kalinskaju (Rusija) - 7:5, 6:2. Uz to se i Elina Svitolina povukla sa turnira, ispala je i Mira Andrejeva (Rusija), pa su od glavnih nosilaca ostale Karolina Muhova (Češka) i Naomi Osaka (Japan).

Pročitajte još: Bojkot i na Vimbldonu: Sabalenka i Siner predvode revoluciju

Pročitajte još: Doping kontrolor o suspenziji Vondroušove: "Katastrofa je da dobije četiri godine, a Siner i Švjontek...""

Povezane vesti

Pravda, šta to beše?

Pravda, šta to beše?