Iga Švjontek doživela je iznenađujući poraz pred Vimbldon. Aktuelna šampionka turnira u Londonu je izgubla od Eme Navaro na turniru u nemačkom Bad Homburu - 7:5, 2:6, 6:3. Kraj već u osmini finala.
To je druga uzastopna pobeda Amerikanke protiv Poljakinje i pokazatelj da se nekadašnja prva teniserka sveta nalazi u rezultatskoj krizi. Ima dosta problema i ne uspeva da nađe onu pravu, prepoznatljivu formu.
Ema će tako u četvrtfinalu igrati protiv Gabrijele Ruse (Rumunija) koja je iznenadila Anu Kalinskaju (Rusija) - 7:5, 6:2. Uz to se i Elina Svitolina povukla sa turnira, ispala je i Mira Andrejeva (Rusija), pa su od glavnih nosilaca ostale Karolina Muhova (Češka) i Naomi Osaka (Japan).
Pročitajte još: Bojkot i na Vimbldonu: Sabalenka i Siner predvode revoluciju
Pročitajte još: Doping kontrolor o suspenziji Vondroušove: "Katastrofa je da dobije četiri godine, a Siner i Švjontek...""






