Marketa Vondrušova suspendovana je na čak četiri godine. Ne, nije pala na doping testu dva puta kao Janik Siner. Nije koristila nedozvoljene suspstance, samo je odbila testiranje u decembru 2025. godine kada joj je službenik doping kontrole zvonio na vrata u 20h. U obrazloženju je navedeno "nije ponudila dovoljno ubedljivo opravdanje za odbijanje testa".
U njenu odbranu stale su mnoge teniserke i pokazale da je podržavaju u potpunosti u borbi protiv nepravedne kazne. Poruke podrške ispod njenog emotivnog pisma dale su mnoge njene koleginice.
Koko Gof, Iva Jovi, Ana Kalinskaja, Sorana Kirstea, Paula Badosa, Eva Lis, Ons Žaber, Linda Noskova, Sloun Stivens, Pejton Sterns, Klara Toson, Kejti Bolter, Marta Kostjuk, Darija Savil, Heder Votson, Tamara Zidanšek i mnoge druge.
Tu su i mnogi navijači i većina njih je osavila sličan komentar. Pitaju se zašto ista pravila ne važe za sve. Kako je moguće da je Janik Siner koji je dva puta pao na doping testu suspendovan na samo tri meseca i da je napravljen takav dogovor između njih da ne propusti nijedan grend slem.
Kako i zašto je gore da propustiš doping test nego da padneš dva puta na istom?
Pročitajte još: Šampionka Vimbldona suspendovana četiri godine!
Pročitajte još: Čehinja se oglasila posle četvorodišnje suspenzije: "Nikad nisam pala na doping testu, istina nije dovoljna"






