Nazad na Vimbldon 2026

Rodik o Sereni: "Ja kad bih se vratio nadao bih se da me niko ne vidi, a onda – odmah Vimbldon"

Serena Vilijams vraća se singlu na Vimbldonu sa 44 godine, a Endi Rodik uz osmeh je poručio da je za takav potez potrebno samopouzdanje kakvo on nikada nije imao.

Rodik o Sereni: "Ja kad bih se vratio nadao bih se da me niko ne vidi, a onda – odmah Vimbldon"
Foto: Instagram serena williams Screenshot

Jedna od najvećih teniserki svih vremena dobila je pozivnicu za Vimbldon i trebalo bi da odigra prvi singl meč još od US Opena 2022. godine.

Rodik je u svom podkastu komentarisao njen povratak i na duhovit način objasnio koliko ga impresionira činjenica da Serena želi odmah da se vrati na najvećoj sceni.

"Nije igrala singl meč godinama, stvarno mnogo godina, i sada razmišlja: 'Znate šta, moj prvi povratak u singlu biće na Vimbldonu.' Ja bih lično isplanirao sedam turnira. Počeo bih u Brensonu, u Misuriju, pored Čilisa, u javnom parku, nadajući se da me niko neće videti", rekao je Rodik.

Nekadašnji prvi teniser sveta smatra da Serena očigledno i dalje veruje da može da se takmiči na najvišem nivou.

"Zamislite da ste u Sereninoj glavi i mislite: 'Biće to Vimbldon. Dovoljno sam dobra. Mogu ovo. Nema problema.' To je nivo samopouzdanja koji ja nisam imao ni 12 sekundi u celom životu", dodao je Rodik.

Serenin povratak već sada je jedna od najvećih priča uoči Vimbldona, jer se na teren vraća igračica koja je obeležila jednu eru ženskog tenisa, a pored ostalog osvojila je 23 Grend slem titule, od čega sedam na Vimbldonu u singlu (ukupno 14).

Pročitajte još: Serena Vilijams u transu zbog NBA zvezde: "Ozbiljno? Ta vest mi je ulepšala dan"

Pročitajte još: "Mama, treba da igraš sa Venus"

Povezane vesti