Jedna od najvećih teniserki svih vremena dobila je pozivnicu za Vimbldon i trebalo bi da odigra prvi singl meč još od US Opena 2022. godine.
Rodik je u svom podkastu komentarisao njen povratak i na duhovit način objasnio koliko ga impresionira činjenica da Serena želi odmah da se vrati na najvećoj sceni.
"Nije igrala singl meč godinama, stvarno mnogo godina, i sada razmišlja: 'Znate šta, moj prvi povratak u singlu biće na Vimbldonu.' Ja bih lično isplanirao sedam turnira. Počeo bih u Brensonu, u Misuriju, pored Čilisa, u javnom parku, nadajući se da me niko neće videti", rekao je Rodik.
Nekadašnji prvi teniser sveta smatra da Serena očigledno i dalje veruje da može da se takmiči na najvišem nivou.
"Zamislite da ste u Sereninoj glavi i mislite: 'Biće to Vimbldon. Dovoljno sam dobra. Mogu ovo. Nema problema.' To je nivo samopouzdanja koji ja nisam imao ni 12 sekundi u celom životu", dodao je Rodik.
Serenin povratak već sada je jedna od najvećih priča uoči Vimbldona, jer se na teren vraća igračica koja je obeležila jednu eru ženskog tenisa, a pored ostalog osvojila je 23 Grend slem titule, od čega sedam na Vimbldonu u singlu (ukupno 14).
Pročitajte još: Serena Vilijams u transu zbog NBA zvezde: "Ozbiljno? Ta vest mi je ulepšala dan"
Pročitajte još: "Mama, treba da igraš sa Venus"





